GIPC បង្ហាញអំពីការស្ទង់មតិប្រាក់បៀវត្សន៏លើកដំបូង |
ក្រុមហ៊ុនធនធានមនុស្សកម្ពុជា HR (Cambodia), Inc. បានបំពេញនូវការសិក្សាដ៏មានGIPCប្រយោជន៍មួយ ដែលស្ដីGIPC ការងារ និង សំនងទូទាត់នៅក្នុងវិស័យ ធនាគារ និង វិស័យផ្ដល់សេវាកម្ម ហើយឥលូវនេះ ជាមួយនឹងការគាំទ្រឧបត្ថម្ហរបស់ ទីភ្នាក់ងារGIPCឌ្ឍន៍GIPCរជាតិរបស់សហរដ្ធGIPCរិក (USAID), និង មជ្ឈមណ្ឌលឧស្សាហកម្មដើម្បីបង្កើនលទ្ធភាពផលិតសំលៀកបំពាក់ (GIPC) រួមសហការជាមួយ សមាគមន៏រោងចក្រកាត់ដេរកម្ពុជា បានបញ្ចប់នូវការស្ទង់មតិលើកទីមួយទៅលើ ការងារ និង សំនងទូទាត់ នៅក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្មកាត់ដេរសំលៀកបំពាក់ ។
ឯកឧត្ដម ពេជន៍ សោភន៍ តំណាងរបស់ក្រសួងបណ្ដុះបណ្ដាលវិជ្ជាជីវៈ និងក្រសួងការងារ និងបណ្ដុះបណ្ដាល វិជ្ជាជីវៈបានចូលរួមជាភ្ញៀវកិត្ដិយស នៅក្នុងអង្គប្រជុំឧស្សាហកម្ម ហើយក្នុងនោះក៏មានតំណាងមកពីខាង រាជរដ្ឋាភិបាល, អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល និង តំណាងខាងអប់រំ ដែលពួកគេទាំងនេះ ត្រូវបានអព្ជើាញមកដើម្បី រៀនអំពីការសិក្សានេះ ។ មជ្ឈមណ្ឌលឧស្សាហកម្មដើម្បីបង្កើនលទ្ធភាពផលិតសំលៀកបំពាក់ (GIPC) នឹងប្រើពត៌មានអំពីការងារ និងជំនាញ ក្នុងគំ់និតនៃការអភិវឌ្ឍន៍កំលាំងពលកម្ម ចែករំលែកនូវពត៌មាននៃការសិក្សាអប់រំ ទៅអ្នកពាក់ព័ន្ឋផ្សេងៗទៀត ។ ពត៌មានស្ដីអំពី ប្រាក់បៀរវត្ស គឹមានលក់ តាមរយៈក្រុមហ៊ុនធនធានមនុស្សកម្ពុជា HR (Cambodia), Inc. ជាមួយនឹងការបន្ដជួយ ឧបត្ថម្ភ ពីសមាគមន៍រោងចក្រកាត់ដេរកម្ពុជា និង មណ្ឌលឧស្សាហកម្មដើម្បីបង្កើនលទ្ធភាពផលិតសំលៀកបំពាក់ (GIPC) ទៅលើការបណ្ដុះបណ្ដាល និង ធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងតាមរយៈ ក្រុមហ៊ុនធនធានមនុស្សកម្ពុជា HR (Cambodia), Inc. សំរាប់ពត៌មានបន្ថែម សូមទាក់ទងមក ក្រុមហ៊ុនធនធានមនុស្សកម្ពុជា HR (Cambodia), Inc. តាមរយៈ លេខទូរស័ព្ទ (+៨៥៥)-២៣ ៩៩៦ ៥០៦ ឬ តាមរយៈ មណ្ឌលឧស្សាហកម្មដើម្បីបង្កើនលទ្ធភាពផលិតសំលៀកបំពាក់ (GIPC) (៨៥៥)-២៣ ២២១ ៤២៥
ដោយមានការឧបត្ថម្ភផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុមួយចំនួនពីទីភ្នាក់ងារអភិវឌ្ឍន៍អន្ដរជាតិរបស់សហរដ្ធអាមេរិក (USAID) និងការជួយពីមជ្ឈមណ្ឌលឧស្សាហកម្មដើម្បីបង្កើនលទ្ធភាពផលិតសំលៀកបំពាក់ (GIPC) ក្រុមហ៊ុនធនធាន មនុស្សកម្ពុជា HR (Cambodia), Inc. ការស្ទង់មតិលើកដំបូងស្ដីពីការងារ និងការទូទាត់ សំណងនៅក្នុង វិស័យឧស្សាហកម្មកាត់ដេរនៅកម្ពុជាត្រូវបានបញ្ចប់។
ការស្ទង់មតិនេះបានបង្ហាញឱ្យឃើញពីលទ្ធផលវិភាគស្ថិតិ ជាតួលេខស្ដីអំពី របាយការណ៍វិភាគ លើប្រាក់បៀរវត្ស ដែលផ្ដល់ជាគំនិត ដ៏សំខាន់ នឹងជាតំរូវការមួយរបស់អ្នកគ្រប់គ្រងទាំងអស់ នៅក្នុងរោងចក្រកាត់ដេរ និង ក្រុមហ៊ុនឯកជន ដ៏ទៃផ្សេងទៀត ដែល ពួកគេចាប់អារម្មណ៍មកលើទីផ្សារពលកម្មនៅកម្ពុជា ។ ការសិក្សាស្ទង់មតិនេះ ក៏បានចែកជូនទៅ មជ្ឈមណ្ឌលឧស្សាហកម្មដើម្បីបង្កើនលទ្ធភាពផលិតសំលៀកបំពាក់ (អីភជ) សំរាប់គំរោង ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍កំលាំងពលកម្មនៅកម្ពុជា, ជាពិសេសជាងនេះទៅទៀត របាយការណ៍វិភាគនៃ ការងារ និង សមត្ថភាពដែលត្រូវការ សំរាប់ឧស្សាហកម្មប្រកួតប្រជែង។ ឯកសារភា្ជប់ជូនខាងក្រោមនេះ គឹជាការសង្ខេបមួយ ដែលបង្ហាញអំពីប្រភេទនៃមាតិការ ដែលបានរកឃើញនៅក្នុងការ សិក្សា ។ ចំនែកឯ របាយការណ៍លំអិតគឹ មានលក់ នៅក្រុមហ៊ុនធនធានមនុស្សកម្ពុជា HR (Cambodia), Inc.

You are here: Home arrow Activities arrow GIPC Introduces the garment industry's first salary survey
GIPC Introduces the garment industry's first salary survey
Human resources firm HR (Cambodia), Inc., has completed useful studies of jobs and compensation in banking and service sector, and now with support from USAID and GIPC, and with the cooperation of GMAC, has completed the first survey of jobs and compensation in the garment industry.
GIPC Introduces the garment industry's first salary surveyH.E. Pich Sophoan, Deputy Minister for Vocational Training with the Ministry of Labor and Vocational Training, was the honored speaker at a meeting of industry, government, NGO, labor and education representatives who were invited to learn about the study.  GIPC will use the information about jobs and skills in its workforce development initiatives, sharing the findings about education needs with all stakeholders.  The salary information will be available for sale by HR, Inc., with proceeds supporting ongoing training initiatives of GMAC and GIPC, and regular updates by the HR research team.  For more information, contact HR (Cambodia), Inc., at +(855)-23 996 506 or GIPC at +(855)-23 221 425.
With some financial support from USAID and the assistance of the Garment Industry Productivity Center, HR (Cambodia) Inc. completed the first survey of jobs and compensation in the Cambodian garment industry.  The comprehensive study and resulting statistical analysis provide an in-depth perspective needed by managers in the industry, and by public and private sector stakeholders interested in Cambodia’s labor markets.  The survey also contributes to GIPC’s workforce development initiatives, specifically the analysis of jobs and competencies needed to for a dynamic and competitive industry.  Attached is a summary that illustrates the type of content to be found in the study.  The full report is available for sale from HR (Cambodia), Inc.,