You are here: ទំព័រដំបូង arrow សកម្មភាព arrow USAID-GIPC ទទួលអ្នកជំនាញពាណិជ្ជកម្មអន្ដរជាតិ
USAID-GIPC Hosts International Trade ExpertUSAID-GIPC បាននាំមេធាវីខាង ពាណិជ្ជកម្ម និង អ្នកជំនាញពាណិជ្ជកម្មខាងវាយនភ័ណ្ឌ Brenda Jacobs នៅ Washington DC សហរដ្ឋអាមេរិកមកកាន់ទីក្រុងភ្នំពេញ ដើម្បីធ្វើអោយទាន់សភាពការ ទាន់សម័យចំពោះអ្នក ផលិតសំលៀកបំពាក់ រាជរដ្ឋភិបាល និងអ្នកដឹកនាំសហជីពលើរបៀបវីរៈ ភាពប្រកួតប្រជែងនិងការធ្វើពាណិជ្ជកម្ម នៅសហរដ្ឋអាមេរិក ។ អ្នកចូលរួមជាង ១៥០នាក់ បានចូលរួម នៅឯសណ្ឋាគារ Intercontinental នៅថ្ងៃទី ១៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០០៦ ដើម្បីឱ្យយល់ច្បាស់ទៅលើការធ្វើពាណិជ្ជកម្មដោយសេរីនៅប្រទេសកម្ពុជា  មុខងាររបស់ប្រទេសវៀតណាមនៅក្នុងអង្គការពាណិជ្ជកម្មពិភពលោក និង យុទ្ធសាស្ដ្រនានារបស់ អ្នកបញ្ជាទិញអាមេរិក ដែលកំពុងស្វែងរក ។
ប្រធានគណៈប្រតិភូ USAID លោក Erin Soto បានបើកអង្គប្រជុំ  គឹការឆ្លុះបញ្ចាំងអំពី អាទិភាពរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកសំរាប់ជំនួយឧបត្ថម្ភ និង តំរូវការសហប្រតិបត្ដិការក្នុងចំនោមរោងចក្រទាំងអស់  កម្មករ និងរដ្ឋាភិបាលនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជ ដើម្បីរក្សាឱ្យបាននូវឧស្សាហកម្មដ៏ខ្លាំងក្លាមួយ ។  លើសពីនេះទៅទៀត ប្រធានប្រឹក្សាយោបល់ផ្នែកបច្ចេកទេស Heinz Reich របស់ GIPC និង រោងចក្រនានាដែលជាអតិថិជន បានរៀបរាប់អំពី អ្វីដែលពួកគេធ្លាប់បានអនុវត្ដន៍ក្រោមការណែនាំពី អីភជ និង ទទួលបាននូវផលិតភាពខ្ពស់ ដែលកើនដល់ ៣០% នៅផ្នែកដេរ ដែលបានប្ដូរទៅសិក្សាលើម៉ោង និង ការត្រួតពិនិត្យផលិតកម្ម ។

You are here: Home arrow Activities arrow USAID-GIPC Hosts International Trade Expert
USAID-GIPC Hosts International Trade ExpertUSAID-GIPC brought Washington DC trade attorney and textile trade expert Brenda Jacobs to Phnom Penh to update garment makers, government and union leaders, on competitiveness and the trade agenda in the United States.  Over 150 participants met at the Intercontinental Hotel on September 14, 2006, to get the latest insights on free trade for Cambodia, Vietnam’s WTO status, and the strategies US buyers are pursuing.
USAID Mission Director Erin Soto opened the meeting, reflecting on US priorities for aid and the need for cooperation among Cambodia’s factories, labor, and government to maintain a strong industry.  In addition, GIPC Chief Technical Advisor Heinz Reich and client factories described how they have implemented GIPC’s recommendations and the productivity gains, as much as 30% on sewing lines converted to time study and production controls.